Obsah

Sekty světa Wu-lin

Sekty ve světě Wu-lin se dělí primárně do tří kategorií, podle váženosti a vlivu:

Ortodoxní sekty:

Sekty a klany původně náležící k některému z pilířů Čínské společnosti. V dnešní době se sem patří i další sekty s dlouhou tradicí, které si dokázaly patřičné postavení vydobýt:

* Klan bez Kořenů (Rootless klan): Sekta (bývalých) císařských eunuchů. Už nevládnou Číně, nicméně z dob své bývalé slávy mají pořád ještě spoustu prostředků (peníze, artefakty, jedy…). Jsou neoblíbení a velmi nebezpeční.

* Klan žebráků (Beggars Klan): Sekta sdružující žebráky, jako jednu ze společenských vrstev. Její členové jsou na svůj společenský stav náležitě hrdí a velmi dbají, aby byli jasně poznatelní.

* Královská stráž (Royal Guard): Sekta rekrutovaná z císařské Palácové stráže. Prakticky vzato armáda – mají vojenskou strukturu a rozkazu jsou schopní podřídit všechno a obětovat ještě víc.

* Tangové: Sekta ovládající Hongkong, strukturou i praktikami připomínají mafii. Mají silné vazby na Triády. Specializují se na boj s jehlami.

* Wutang klan: Sekta bojových taoistů, do značné míry ovládající pohoří Wutang.

* Pět jedů: Jedná se spíše o seskupení praktikantů stejných technik, než sektu jako takovou. Původně se jednalo o nájemné vrahy (a tedy heretiky), nicméně během času se dokázali vypracovat až mezi ortodoxní skupiny, ačkoli jejich zařazení je pořád trochu sporné. Jak už název napovídá, její členové používají v boji různé více či méně nadpřirozené jedy. Základní druhy jedů a technik jsou: Ropucha/žába, had, stonožka, štír, ještěrka.

* Krvavé panny: Vesměs nemrtvé dívky, které střeží posvátnost svatých míst a obřadů.

* Nefritové panny: Výhradně dívčí sekta, působí v rámci celého světa Wu-lin – Od Japonska přes Čínu, možná až do Indie.

* Sekta Veškeré pravdy (All truth): Další sekta kombinující bojové umění a taoistické techniky (inner alchemy). Sídlí v klášteře na úpatí jedné z Čínských hor.

* Shaolin: Klášter bojových mnichů, asi netřeba příliš představovat.

* Dračí klášter: Další budhistický bojový klášter, tentokrát z Tibetu. (Bližší informace u Lóng-Ziho, který tam vyrostl.)

* Aliance mečů pěti hor: Spojenecké uskupení pěti tradičních sekt sídlící na pěti posvátných taoistických horách. Jsou to konkrétně Sekta z hory Jižní Heng, sekta z hory Severní Heng (neplést, jsou každá na opačné straně Číny), sektou z hory Hua (nejvýznamnější a často Alianci zastupuje), sektou z hory Song a sektou z hory Tai.

* Palác pohyblivých květin (Palace of Moving Flowers): Výlučně dívčí sekta, spíše izolovaná od ostatního světa (i wu-lin; neúčastní se moc turnajů). Dalo by se skoro říci, že se jedná spíše o společenský směr. Jejich členky musí být hezké, sekta sama se zabývá hlavně pěstováním různých druhů estetiky. Jsou proslulé svým tanečním nebo třeba tkalcovským uměním, krom bojového umění. A samozřejmě pěstováním květin. Nachází se v Dujiangyan city.

Neortodoxní sekty:

Nové sekty, nebo sekty „bez společenského významu“. Nemají takové tradiční postavení a takové slovo v rámci celého světa Wu-lin, nicméně to neznamená, že by byli slabší, nebo méně nebezpečné.

* Údolí blaženosti (Blissfull walley): Minoritní sekta založená dvěma říčními bohyněmi, sídlící v pohoří Wudang. Sdružuje praktikanty různých stylů, zejména taoistické a budhistické praktikanty.

* Sedm běsů z JiangNanu (Seven Freaks of JiangNan): seskupení sedmi velmi dobrých bojovníků spíš než sekta, nicméně ve světě Wu-lin mají svoje jméno a postavení. Jsou poměrně volnomyšlenkářští a velmi si cenní své nezávislosti na jiných sektách.

* Sekta Prastaré hrobky (Ancient tomb): Sekta založená zhrzenou milenkou velmistra Veškeré pravdy, jejíž techniky jsou namířené právě proti bojovým stylům Veškeré pravdy. Sídlí na té samé hoře jako jejich protivníci, jen na vrcholu.

* Sekta krvavého ostří (Blood saber): Tibetská izolovaná sekta balancující na hraně hereze. Pracují s infernálními a démonickými vlivy.

* Sekta Zlaté vrány (Golden Crow): Neortodoxní sekta působící převážně mimo samotný svět Wu-linu v asijských komunitách mimo samotnou Asii. Přijímá bez rozdílu Číňany, Japonce, Korejce a různé míšence i příliš staré nebo bez speciálního talentu. Cílem je udělat život adeptů lepší, nikoliv dosáhnout bojového mistrovství jako takového. Zakladatel se údajně naučil specifický styl, když napodoboval pohyby Zlaté vrány (sluneční pták přítomný v mytologii v Číně - jinwu, Japonsku -Yatagarasu i Korei - Samjoko). Zlatá vrána je průvodce, který znamená, že bohové zasahují do světských věcí. Sekta Zlaté vrány zasahuje do světských věcí okolo sebe, aby udělala život lepší svým členům. Jako Scioni mámem kontakt na sektu v San Franciscu (mají e-mail na svých stránkách). Zároveň máme vcelku dobré vztahy.

Heretické:

Sekty které nějakým způsobem ohrožují společnost a svět Wu-lin. Jejich praktikanti jsou aktivně pronásledováni všemi ostatními praktikanty ortodoxními i neortodoxními a už jen samo praktikování takového stylu je trestáno smrtí – takže ti, kteří je dokáži praktikovat a přežít to jsou extrémně schopní a nebezpeční.

* Svitek apatie (Scroll of Apathy): Sekta tvořená výhradně bělovlasými démonkami – těmi se stávají nadané praktikanty Wulin pod vlivem zrady jejich osudové lásky. Tyto démonky prakticky necítí žádné emoce, jen prázdnotu a možná trochu vnitřní bolest a samozřejmě silnou averzi vůči mužům. Všem. Zabíjení je pro ně asi stejně samozřejmé jako vaření čaje.

* Spár Démonického tygra (Claw of Demon Tiger): Rovněž démonický styl, který svého praktikanta mění (jak napovídá název) v démonického humanoidního tygra a doslova ho připraví o srdce. Díky tomu se u nich projevuje psychopatická radost z působení bolesti a zabíjení.

* Vzdor nebesům (Heaven defying style): Praktika heretická spíše z politických důvodů, neboť její praktikanti se dokáží postavit vůli nebes – její lidští praktikanti se například dokáží postavit i velmi schopným a vycvičeným čínským scionům, což by efektivně nemělo být úplně možné.

* Sekta Posvátného slunce a měsíce (Star devouring style): Praktika umožňující nějakým způsobem „vysávat“ jangovou energii z protivníka (a tím ho rychle usmrtit) a samozřejmě je tento styl označován za démonický.

* Horské sídlo přízraků: Sdružení vyvrženců u kterých se naprostá většina ostatních sekt rozhodla, že je chce vidět mrtvé - většinou z osobních nebo politických důvodů. Pracují se sebekontrolou v některých případech i s jistými druhy posednutí.