Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


altyr

Pavel Altýr Týrson

hráč: Orogan NYX ID: OROGAN

Vzhled:

Vysoký přes dva metry, hodně svalnatá postava. Vlasy má dlouhé pod ramena a nosi udržovanou bradku, vlasy, vousy i obočí má velice světlé, takřka platinově, ale zdá se, že jde o přirozenou barvu. Velice světlá je i jeho kůže, která může ve správném světle připomínat mramor. Pravé oko má světle modré (původní), u levého má duhovku červenou, která září ve tmě (nahrazené). Levá ruka mu chybí od lokte. Nosí džínsy, tmavé košile a většinou i dlouhý kabát. Nemá žádné běžně viditelné jizvy ani tetování.

Obecně známé informace

Rodič: Týr (Severský pantheon)

Bydliště: Rodinný domek v zástavbě na okraji Prahy

Studium/práce: Vystudoval Historii, v současnosti pracuje pro British museum

Zájmy a Záliby: Historie, lezení, šerm, válečná taktika, vaření

Charakter: Mlčenlivý, přemýšlivý, tvrdohlavý.

- Vztahy:

První manželka: Zrzavá Pila – Čínská bojovnice Wulin, patří k sektě Údolí Blaženosti, ke které se teď hlásí i Altýr. Velice schopná, cílevědomá a oddaná svému muži. Pracuje coby instruktorka v akademii bojových umění Chou Tao.

Druhá manželka: Li Yan – Mladičká Číňanka, už pár set let mrtvá. Aktuálně v dokončuje svůj pobyt v Čínském pekle Sirných vrchů, odkud by se měla brzo odebrat do další inkarnace. Altýr (s Pilou) si jí vzal, aby jí zajistil lepší postavení v zásvětí.

- Artefakty a magické předměty:

Relic - Roh na pití

Zenobitská konfigurace - dárek na rozloučenou od Kerstin, umí věci.

Zbroj - Kroužková zbroj z Weilandovy kovárny

Runové zbraně - zpravidla vyrobené u Ostravaka s Altýrovými runami. Některé vyrobené pro konkrétní účel, boj a nepřítele, některé určené jako trvalá výzbroj.

Traust - Trust, faith - Týrssonův obouruční meč. Aktuálně zničený a ztracený.

Trú - Belief, faith - První z Týrssonových sesterských seker. Určená k sebeobraně - spálená po tom, co na ní ulpěl fomorský taint.

Hugr - Courage - Druhá z Týrssonových sesterských seker. Určená aby rozdrtila nepřátele - spálená po tom, co na ní ulpěl fomorský taint.

Sol-hanzki - Sun glove - obrněná rukavice na Altýrovu levou ruku, zakončená čepelí ve tvaru křídla a velmi silným solárním aspektem.

Standandi straumar - Standing stream, runový meč trpasličí výroby.

- Tituly, přídomky a přezdívky:

Oficiální:

Altýr (Ten, který nad vším vítězí, runařské jméno).

Alúštan šni kholá (Neopouští přátele, Indiánské jméno)

Jednoruký spravedlivý z Údolí Blaženosti (Čína) k tomu jeménu se váže i oprávnění Vyšetřovatele ve světě Wulin

Generál její výsosti Bílé královny Kerstin of the Zenobites a Vítězný stratég z bitvy o Ledovou katedrálu (Zenobité a Loa)

Neoficiální, ale také je používá: Výtězný vojevůdce z Bitvy o Ledovou katedrálu, Ničitel nestvůrných armád, Hubitel terriantropů, Plenitel titánských chrámů, Zhouba Atonových kultů, Uchvatitel stříbra Egila Skalagrimsona, Drakobijec, Vlkobijec, Lovec čupakaber, Postrach stallů, Přemožitel jeskyních trollů, Handlíř s prokletými mnichy, Hostitel ztracených duší a Pokořitel Karnackého strážného anděla

Dovednosti

Domény: Vysvěcený runař – Guardian

Atributy: Síla, Absolutní odolnost na fyzickou bolest

Bojové dovednosti: Nadprůměrný šermíř a zápasník. Ovládá širokou škálu historických zbraní (Evropa).

Mundánní dovednosti: Dobře šplhá (i s jednou rukou), je slušný kuchař ;-) Historický a obecný přehled

Jazyky: Angličtina, Němčina, Ruština, Čínština, (Latina, staročeština, staroněmčina – číst a překládat, mluvení je horší)

altyr.txt · Poslední úprava: 2023/10/24 19:23 autor: tyrsson