Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


petra

Dialogos, bohyně rozhovoru

Dříve známá jako Petra Freiwaldová

Ascendovala počátkem června 2019

hráč: Půlnočnice

NYX ID: PULNOCNICE

Vzhled

(popisován tak, jak ji lze běžně potkat na ulici v případě, že má dlouhý rukáv)

Dívka cca třicetiletá - atletické postavy. Štíhlá, vysoká, v dobré kondici. Krátké černé vlasy, hnědé oči - v duhovce toho levého jde ale občas vidět odlesky trochu jiné barvy.

Neobvykle symetrická tvář, makeup. Ušní lalůčky podivným způsobem okousané/otrhané. Jedny náušnice - v asijském stylu, černá a červená.

Na pravé straně krku má modravé tetování v tribal „kroucené trojúhelníky“ maorském stylu, vypadá jako dělané „rezavou jehlou na koleně“ – aneb trnem z čehosi na zemi v pralese.

Krk má tetovaný i zezadu, táhne se to až na ramena - barvy tetování: kovově stříbrná a zlatá, růžová, světle modrá – působí to dojmem mozaiky, která špitá „já jsem jinotaj“.

Celkově má Petra na sobě větší množství jizev a tetování - asi tomu později založím vlastní článek, zatím to musí stačit takhle.

Oblečení - triko, šátek palestinové velikosti, ačková etnosukně pod kolena,návleky/nateplováky na holeních, antické sandálky-trochu vyšší, s kovovými zlatými přezkami ve tvaru křidýlek (viz relikt), kožený pásek-na něm kožený obal na plochou láhev a kožené pouzdro/kapsa.

Na krku nosí korálky- tradičně růžové s perličkami- podomácku umně vyráběné-trochu nesedí k celkovému etno vzezření. Na ruce červený čínský náramek.

Obecně známé informace

- rodič: Hermes (Dodekatheon - Řecko)

- bydliště: Vlastní dům v Praze, na kterém často ubytovává sciony, kteří přicestovali z ciziny. V současnosti tam žije Juan a Aurora.

- studium/ práce: Studovala afrikanistiku a lingvistiku několika obskurních jazyků, nikdy studia nedokončila. Pracuje jako simultánní překladatelka, vlastní slušné rodinné jmění - vyzná se v základech burzovního obchodu.

- vztahy:

 • manžel: Chu Li - čínská liška, co může vypadat v podstatě jakkoliv.
 • dcera/sestra: Veronika - dívka, která je Petře docela podobná
 • kolegyně v pracovním poměru: Mara Podkopecká
 • současný velitel: Kaolte Ohnivých Vlasů
 • Luria - Zargonský vládce, jehož iniciací prošla

- charakter: Notoricky upovídaný a přátelský vyjednavač snažící se v každém vidět něco dobrého. Svobodomyslná, otevřená každé špatnosti. Někdo komu skutečně lze zavolat v kteroukoliv denní i noční hodinu - ať už potřebujete cokoliv.

- artefakty a magické předměty:

 • antické sandálky, co lítají - relikt
 • Vodní vězení - láhev, do které lze zavřít cokoliv, co člověk porazil a nechce zabít - třeba kousky titánů
 • Srdce bambusu - krátká čínská flétna, Petra s její pomocí dokáže mluvit s kýmkoliv, s kým hraje
 • kámen svítí - a taky přivolává bohatství a prosperitu svému majiteli
 • zbroj ze slunečního kovu
 • africká dýka (nejlépe popsatelná jako hřeb omotaný kusem špagátu) - magická zbraň
 • elfí míček - od Pána smaragdových očí - dokáže v jednoduchém terénu ukazovat cestu

- tituly, přídomky a přezdívky: Na Liangshanu známá jako Deset tisíc tetovaných oblaků

- zájmy a záliby: Zbožňuje cestování a zkoušení nových věcí - obzvláště ochutnávání jídel, ze kterých by jiným bylo od pohledu zle. Obrovská fanynka tělesných modifikací (jizvy, tetování).

Dovednosti

- domény: vzduch (létání, čich)

- atributy: rychlost; percepce (vnímání příběhů vepsaných do těla žijících bytostí - čtení jizev a tetování, ale nejenom to)

- jiné nadpřirozené talenty: komunikace (mistryně světa v rozhovoru); zatím přesněji nedefinovatelná sada talentů pocházející z toho, že Petra je Erinaelinou katyní

- bojové dovednosti: snaha nejdřív jakýkoliv fyzický konflikt ukecat, nikdy netahá zbraň dokud nezkoušela mluvit

- mundánní dovednosti: velmi zcestovalá; masírování; shibari,

- jazyky: většina hlavních světových jazyků včetně čínštiny a japonštiny, některé obskurní jazyky kmenů a etnik afriky a oceánie, starořečtina

petra.txt · Poslední úprava: 2023/05/08 10:22 autor: 127.0.0.1