Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


stirling

Výprava do Stirlingu - 23.11.2011

Účastníci: Gituku, Lucie, Alex, Edita, Bětka, Sanji, Inleo, Mara, Kiara, Alena, Gwen, Pavel Altyr, Martin DRUID (OK), JANES (OK), SHAGGAR,


OROGAN (OK), GONTAR (OK), SANELIN (OK), ADAM (OK), DRUID (OK), ELVOTHIEN (OK), INLEO (OK), JANES (OK), SHANTI (OK), SHAGGAR, KATELYN (OK), SILENTBOB (OK), HEDERAHLEIX (OK), PIPISTRELLA (OK), ALRIKA (OK)


** Zápisky Gituka, revidováno Alexem **

Tahle výprava zaváněla průšvihem hned od začátku. 
Celé to začalo jednoho klidného rána, kdy mi na dveře kanceláře…nezaklepal, ale rovnou jimi prošel, mrtvý záhadolog John Alva Keel.Přišel s prosbou, jestli bychom se mohli zajet podívat do Stirlingu a prověřit podezřelé umrtí jedné dívky. Ta mrtvá vysokoškolačka prý spáchala sebevraždu, ale, podle slov jejího ducha, to prý bylo jinak. Pořádně si to nepamatovala, prý se jí stalo něco hrozného… Prý Slenderman… Slenderman je novodobý mýtus. Je zobrazen jako vyzáblý a nepřirozeně vysoký muž v černém obleku s prázdným obličejem a chapadlovitýma rukama. Slenderman není vázán na žádný konkrétní příběh, ale objevuje se v mnoha různorodých článcích (převážně publikovaných na internetu); obvykle pronásleduje, unáší nebo traumatizuje své oběti.


Poslal jsem hromadnou sms ostatním scionům. Sešli jsme se v jedné čajovně a tehdy to začalo být podivné. Nestává se často, že by se nás na takovou výzvu sešlo 14. Naposledy jsem takový zástup scionů viděl při výpravě na Zenobitskou základnu…


Po krátkém briefingu převzala slovo Kiara. Velmi rozumně navrhla, aby se každý podělil o své dovednosti, abychom v případě boje věděli, kdo má kde být. 


Stirling je podivné místo. Plné záhad, tajů a krvavé minulosti. Ubytovali jsme se v místním hostelu jako výprava … ehm studentů… Mno, po chvíli dorazil pan Keel s tou dívčinou - Alice… Ta se ani neobtěžovala pozdravit a hned posedla Maru – dceru Epony. 


Alice nám pověděla podrobněji o tom, jak umřela. Z toho vzešly tři možnosti - Památník, Univerzita a její domov. Sice jsme měli rozumný seznam kdo co umí, ale radši jsme … prostě chaoticky vznikly tři skupiny. Jedna šla na hrad, jedna do kampusu a já s dvěma horama svalů - Pavel „Altýr“ Kuchař, vojenský historik a praktik, syn Týrův a Alex, medik, bitevník, syn Héfaistův - a Alicí stále ovládající Mařino tělo, jsme vyrazli k Alici domů.


Když jsme vyrazili na cestu, došel nám hlavní problém naší skupinky. Totiž tři chlapi a Mařino tělo posedlé Alici. Mara nás všechny při sdílení věcí o sobě nejen naplnila dojmem, že je nekromant profesionál a že občas umře, ale že se jí v podstatě nesmí dotýkat muži. Prostě nešahat za žádnou cenu nebo bude velmi zle. To potvrdili tehdy i ostatní, takže jsme to brali velmi vážně. Tedy tři chlapi a tělo, které je posedlé a nesmíme se se k ní ani přiblížit, kdyby se něco stalo.


Z Alice jsme bohužel nedostali nic moc zajímavého, co by mohl vědět jen její otec a ona. Navíc možnost si s ním promluvit odmítla. Nijak moc jsme ji do toho netlačili, přece jenom nebylo kam spěchat.


Na zápraží jsme potkali Alicina bratra a po krátkém rozhovoru zavolal svého otce. Velmi smutný, ale příjemný muž. Pozval nás na čaj a sušenky. Příjemně jsme si popovídali. Na to, jaká tragédie ho postihla, tak to nesl celkem dobře. Pořád nechápal, jak to mohla Alice udělat. Sice poslední dobou měla halucinace, ale že to skončí takhle nikdo netušil. Také nám dost povědel o Alicině životě. Po té jsme se rozloučili a přislíbili, že se zítra zastavíme. Prostě jsme si postupně získávali jeho důvěru.


Po téhle rozmluvě jsme trochu více tušili, o co tu jde. Alice nám pár věcí doplnila, ale tahali jsme to zní jak z chlupaté deky. Ona vůbec měla nulovou snahu něco zjistit či nám jakoliv pomoci. Pořad se tvářila smutně a šeptala cosi nesrozumitelného. Mno, jeden ze svalů se o ni vždy staral. Tedy stál u ní a hlídal. 


Kdysi dávno tu byla parta kamarádů z téhle jedné ulice. Alice, Finnegal a nejmladší z nich Kristine. Asi před pěti lety se stalo to, že Finnegal, který rád fotil, se toulal kolem hradu a někdo nebo spíš něco ho zabilo. Měl rozlámané všechny kosti v těle. Holky to tehdy velmi sebralo. Rodiče Kristine a rodiče Finnegala se rozhodli odstěhovat. Nyní se Kristine přistěhovala zpět. Finnegalův dům byl opuštěný. Nepodařilo se ho prodat nebo prostě to Finegalovi rodiče nechtěli.


Alice aka Mara venku omdlela… Mno přesně nastalo čeho jsme se báli. Velmi decentně jsme ji odnesli do křoví u Finnegalova domu. Když už jsme tam byli, tak jsme se do toho domu vloupali a uložili Maru na pohovku. A doufali, že se sama probere. Mezitím jsme prolezli dům. Myslím, že s Marou jsme nechali Pavla. Prohledání domu nic zajímavého nepřineslo, našli jsme spousty Finegalových fotek. Nejradši fotil krajinu. Naštěstí mezitím Mara/Alice přišla k sobě.


Nabízely se dvě možnosti kam se vydat. Jednak na policejní stanici získat spis o smrti Finnegala nebo vydat se navštívit Kristine – hlavní to podezřelou.


Alice odmítla možnost si se svou nejlepší kamarádkou promluvit. Tedy odmítla možnost, že na to Kristine připravíme a ona si s ní promluví. Kristine byla velmi od rány a odmítla se s námi bavit. Ani nevyšla na zápraží a mluvila s námi přes zavřené síťové dveře. Její reakce byla víc nepřátelská a nevlídná, než jsme čekali. Po tomhle fiasku Alex konstatoval: „Něco shnilého je ve státě Dánském“.

Měl samozřejmě pravdu. A dodnes si myslím, že jsme měli do toho Dánska jet. 


Vydali jsme se na policejní stanici. Alex si na druhý den domluvil rande s místní policistkou a získal pitevni zprávu Finnegala. Šikovný chlapec… :-) Zpráva potvrdila, že Finnegal nezemřel normální smrtí, něco mu rozlámalo všechny kosti v těle. Stalo se to na planině, když šel směrem od památníku. Alex si musí na randeti říct o film, co Finnegal fotil. Ten by mohl napovědět více o jeho vrahovi či důvodu proč zemřel.


Dostali jsme sms od Kiařiny skupiny, která sledovala Slendermana, který sledoval dva studenty z VŠ.
Z Alice jsme dostali, že tihle kluci si dost dobírali na základce Kristine. Taky připustila, že si z Kristine občas s Finnegalem udělali srandu sami, ale nic ve zlém… 


Tedy nám bylo jasnější, co se stalo.
Parta kamarádů Alice, Finnegal a Kristine. Byli pořád spolu a trávili spolu svoje „šťastné dětství“. Celá skupinka nebo jen Kristine nějak našla a ovládla Slendermana a ten se začal mstít za příkoří, která Kristine zakusila. Alice pořád tvrdila, že nic víc neví. Nám všem bylo jasné, že něco skrývá a průběžně jsme se jí na to doptávali. Stále zapírala.


Vydali jsme se zpět ke Kristine. Teď už jsme měli dost informací, abychom zasáhli silou a nechovali se jako hodní hoši. Nikdo nebyl doma. Vloupali jsme se tam a prohledali dům. Našli jsme důkazy, že Kristine v tom jede vědomě a že Alice by o tom měla vědět víc. První, co jsme našli byla fotka malé Kristine a Slendermana. Tu fotku na 99% musel fotit Finnegal. A bylo by divné, že Finnegal, který více pekl s Alicí než s Kristine, by se o tom Alici nezmínil. V Kristinině počítači jsme našli stopy o tom, že pod různými přezdívkami živí – podporuje i vyvrací – kult Slendermana.


S Alicí jsme pořád jednali slušně, ale docházela nám trpělivost – pořád jsme jí nevěřili, že nic dalšího neví. Konfrontace s fakty ji k prozrazení zbytku nepřiměla. Rozhodli jsme se čekat na navrat Kristine.
 

Uplynula hodina, dvě, tři… Alice z ničeho nic vyběhla ven a utíkala pryč. Dohnali jsme ji a zastavili. Prostě za Mařino tělo jsme měli zodpovědnost. Alice byla na půl hysterická. Vyděsil ji stín projíždějícího auta a vyběhla nazdařbůh pryč. 
Od té doby jsme do ní tolik nehučeli, stále jí hlídal Pavel a víc jsme se před ní bavili česky.

Vrátili jsme se do domu a čekali. Kiařina skupina byla nedostupná, ale podařilo se poslat sms Lucince, která byla ve druhé skupině. Alex poslal zprávu ve stylu – „Pozor za vším stojí Kristina McKay“. Přišla odpověď „Jeho síla je v obleku.“ Tak jsme vzali pytle a do nich naházeli všechny obleky v Kristýnině domě. Když jsme se už vydávali k domu Finnegalovy rodiny - posbírat tamní obleky, tak Lucinka zavolala Alexovi a vyjasnilo se to. Šlo o oblek, jenž ma Slenderman na sobě. Sešli jsme se s Lucinčinou skupinou a vyměnili si informace.


Existuje ještě druhý duchovní Stirling, který navštívili. Mluvili s jeho strážcem, který ví o všech krom Slendermana, který je před ním skryt. Nejspiše za to může ten jeho oblek. (vice asi popis někoho kdo tam byl)


Příběh naších třech dětí Alice, Kristýny a Finegala byl jasnější. Podle Lucie dala Kristýna Slendermenovi jeho oblek a ten ho chraní před zrakem strážce.

Alexovi se podařilo dovolat Kiařině skupině. Po krátké chvilce se ale spojení přerušilo a vypadalo to, že nejsou v pořádku. Diky Lucince jsme věděli, kam jít. Vydali jsme se za nimi. A tady to začalo být hodně zmatené. 
Našli jsme je na kolejích v pokoji těch dvou kluků. Alex s Pavlem vyrazili dveře. Holky tam udělaly mejdan. Teda měly v tom nějaký plán, jak udržet v bezpečí ty kluky. Nicméně jim nejspíše Slenderman unesl dvě scionky z koupelny. (přesněji povídání dále Edity)

Zatímco ostaní zabavovali kluky, tak jsme s Alexem a Lucinkou řekli Kiaře vše, co jsme věděli. Pak se v pokoji za námi rozjela rvačka. Ozvaly se ty dvě ztracené scionky a naše epické síly dostaly po čuni. Prý jsou kluci královské krve či co. Takže si při souboji byli rovni. Nicméně hoši nepočítali s Aztéckou scionkou, která vytáhla kudlu… 


Všichni živí a zpátky na hostelu…


Tak tady začíná ten zmatek… tak spíš bodově.Yvon unesl Slendrman, jenž patří pod Titána proměny Protea.
 Kiara, Mara a Yvon jsou propojeny osudem (triáda, dobrovolně) a tetováním. 
Yvon se chová divně, asi se Slendermanem něco uzavřela a má uvnitř prázdno. 
Kiara pronáší co všechno by mohla Yvon jako padlý scion provést. Trochu ji utěšujeme, že to tak zlé nemusí být, ale na druhou stranu pokud je to pravda, tak Yvon bude muset být vyřešena.


Kiara si sesumírovala věci a velmi tvrdě udeřila na Alici. Chtěla zní dostat co nám Alice tají. Vyhrožovala ji, že ji můžu provést ošklivé věci. Alice po chvíli nátlaku a vyhrožování opouští Mařino tělo a prchá.
 Naštěstí. Krom odeslání do podsvětí neumím nic z toho co Kiara Alici slibovala.

Porada co dál. Mara šla někam pokecat s nějakými duchy. Vrací se naštvaná a prý, že je to naše vina. Promluvila si Alici a Keelem. Keel je na nás teď nasraný. Alice v hysterickém stavu. Prý jsme od ní mohli zjistit víc. Tady se s ní, pohádala i Kiara, které prý předtím Mara trdila, že si z posednutí nic nepamatuje, ale teď při hádce si prý pamatuje vše. 
Zajímalo by mě co Mara říkala Keelovi a Alici. Budu pak muset najít Keela uklidnit ho.

Mno pak to rozčísla Yvon – myslím – kterou něco někam „táhlo“. Vydali jsme se na cestu. Došli jsme do chrámu titána proměny. Bojovali se Slendermanem. Porazili ho. 


Pavel a Šimon (Kannon) nechali volně utéct Kristinu – kněžku titána proměny, zadním východem. Pavel zastavil Alexe v pronásledování a mě, abych za ní poslal mambele. Nerozumím. Holka to třeba nevěděla, dělala to neúmyslně, ale to ji neomlouvá. Na jejích rukou je krev. Asi bych i pochopil kdyby ji zadrželi a pokusili se ji převychovat… ale takhle…. 


Mno….dopadlo to celkem úspěšně. Někteří byli poznamenání titánem. Ale všichni živí. 
 
Vydal jsem se ještě najít ducha Alice a Keela, abych věci urovnal, nabídl Alici odchod na druhou stranu a řekl, že Zlo bylo poraženo. Našel jsem jen naštvaného Keela, který o rozmluvě nechtěl nic slyšet…. Chjo… A to jsem si myslel, že jsme přátelé. Mohl si vyslechnout i moji verzi. Ale rozešli jsme se neutrálně s tím, že si nemám přát, abychom se ještě potkali.

** Události ve Stirlingu z pohledu Edity, dcery Temazcalteci: **

Budu se zabývat především věcmi, které řešila naše skupina (Kiara, Yvon, Alena, já a Nataša), myslím, že začátek celého toho průšvihu shrnul Mirek relativně dobře.

Naše skupinka se vydala vyšetřovat na univerzitu, kde Alice studovala a kde také vídala Slendermana. Začaly jsme na jedné z přednášek, na které Alice chodila. Už během přednášky měla Alena pocit, že vidí něco za oknem, žádná z nás ostatních si ale ničeho nevšimla. Po skončení přednášky jsme se zdržely v místnosti a rozhodly se ještě pod rouškou tmy prozkoumat univerzitu. Při tom jsme narazily na dva místní studenty, začaly se s nimi bavit a během rozhovoru jsme zjistily, že na univerzitě studují dva bratři, Richard a Matthew McEvansovi (pokud se dobře pamatuju), ze kterých si v poslední době někdo „střílí“ a snaží se, aby to vypadalo, že je sleduje Slenderman.

Postupně jsme se seznámily s oběma bratry a rozhodly se, že je budeme hlídat, protože Alena stále vídala – pravděpodobně – Slendermana, jak kolem nás krouží, chvílemi jsme i my ostatní měly dojem, že jsme něco viděly – opatrnosti není nikdy dost.

Vzaly jsme to s klukama přes hospody na koleje, cestou jsme zjistily, že znají Kristine, ale měly jsme pocit, že nám tak úplně neříkají všechno a podezíraly jsme je, že by s celou záležitostí mohli mít něco společného. Jak se později ukázalo, kluci byli skutečně v ohrožení života a Slenderman po nich šel.

K tomu, co se seběhlo na kolejích – rozhodně to nebylo tak, že by nám dvě Scionky zmizely a my to neřešily. Než jsme to stačily nějak řešit, naběhl tam zbytek naší bandy. Každopádně – snažily jsme se s Kiarou kluky opít a vytáhnout z nich informace, skutečně jsme si mysleli, že nám něco důležitého neříkají, ale nejspíš jsme v tomhle směru byly vedle. Přiznám se, že už si přesně nepamatuju, jak to celé bylo, věci se seběhly rychle (prosím přítomné, kteří tohle budou číst, aby případně napsali opravnou poznámku nebo komentář). V jednu chvíli se Alena šla podívat do koupelny, protože tam zřejmě zahlédla Slendermana – a pak za ní klaply dveře a prostě nebyla. Nechtěly jsme, aby si kluci něčeho všimli, takže jsme je s Kiarou dál zaměstnávaly, a Yvon šla opatrně zkontrolovat koupelnu. Co se tam přesně dělo, popíše nejlíp asi ona sama. Důležitý výsledek je ten, že zmizela taky. Než jsme se stihly dohodnout, co budeme dělat dál, vrazili dovnitř naši – tuším, že Adam a ještě někdo. McEvansovy samozřejmě poněkud rozhodilo, že mají najednou v pokoji a na chodbě před ním hromadu divně vypadajících, neznámých lidí a situace vygradovala ještě víc. Když se jim Kiara pokusila vysvětlit, o co jde (vysvětlujte něco dvěma opilým Skotům, nemá to kýžený efekt), došlo k hádce, Kiara po jednom z nich vystartovala, on vystartoval po ní, jednu jí vrazil a já udělala tu chybu, že jsem sáhla po noži. Zcela automaticky, bez přemýšlení. Strhla se rvačka, do které musel zasáhnout Pavel, nicméně ve výsledku jsme raději vyklidili pole a vrátili se na hostel – kluci spustili docela kravál.

Důležitá informace pro všechny: Bratři McEvansovi NEMAJÍ žádné nadpřirozené schopnosti! Jakože NEMAJÍ! Žádná epická síla a podobné věci, které ke mně dopluly v éteru. Ano, dostali jsme od nich po hubě. Protože to byli dva zdraví, silní, ožralí Skoti, a protože já ani Kiara epickou silou nevládneme a Týrson tu svou nepoužil v plném rozsahu. Tečka. Jediná zvláštní věc na těch dvou je ta, že jejich rodokmen zřejmě sahá až k prvním skotským králům (Robert Bruce, např.)

Myslím, že ještě na kolejích se nám ozvala Alena, že je v pořádku někde v kampusu, ale o Yvon jsme stále neměli žádné zprávy. Po návratu na hostel jsme nějakou chvíli debatovali, vyměňovali informace a podobně. Alena říkala, že ji unesl Slenderman, ale že se jí podařilo se mu vykroutit a vykoplo ji to v nějaké části kampusu, odkud se pak dostala zpátky za námi.

Yvon se po nějaké době vrátila sama, ale očividně nebyla v pořádku. Za pomoci propojení, které mezi sebou naše triáda má, se Kiara pokusila zjistit, co je s ní špatně. Zjistila, že Yvon jaksi není ve své tělesné schránce, že je prázdná. Když jsem se na Yvon zaměřila já, zjistila jsem, že máme mnohem větší problém, než „jen“ Slendermana a pořídila jsem si titan taint. Protože to, co bylo v Yvon, byl nadevší pochybnost Proteus, titán proměn – ona sama byla otaintovaná taky. S Proteem už jsem se jednou poměrně blízce setkala, takže jsem si byla dost jístá tím, co tohle je, zalarmovala jsem zbytek… A pak nás Yvon s tím, že ji to tam „táhne“ zavedla k Proteově svatyni v lese za Stirlingem.

Došlo k boji s Proteovým titan spawnem – hnusná, černá, chapadlovitá, proměnlivá věc, horko těžko jsme to porazili a pořídili si další tři otaintované – Lucii Stříbrnou, Kiaru a Maru.

Pokud jde o Kristine, Proteovu oběť – protože ničím jiným, než obětí nebyla – mám důvod se domnívat, že náš zásah nepřežila. Sice utekla, ale mohla uvíznout ve skalních chodbách poté, co Alena a další strhli vchod do jeskyně, aby se tam v nejbližší době nikdo další nedostal.

Naše tainty už jsou vyřešené, pokud vím, v současné době není mezi pražskými Sciony nikdo, kdo by trpěl titánskou poskvrnou.


Prosím ještě někoho z třetí skupiny - kde byla Lucie - aby doplníl vaši část výpravy.

stirling.txt · Poslední úprava: 2023/05/08 10:22 autor: 127.0.0.1