Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


do_zeme_vecneho_mladi_na_bylinky_-_1.8.2017

Výprava do Země věčného mládi na bylinky

Účastníci: Paddy Siodhachan O'Sullivan; Gwen Skřivánková; Edita Lázňovská; Jan Kovařík; Breonika Coll, dcera Miaha; Katrina Slavíčková, dcera La Siren; Mika, syn Väinämöinena; Stříbrná struna.


Z osobních důvodů jsem potřeboval z velmi silného magického místa získat rostlinu zvaná Tormentilla. Česky se jí říká Mochna husí. V našem světě jsem nedohledal žádné dobré místo, kde by tahle rostlina mohla růst. Proto jsem se rozhodl sehnat tuto bylinu v Zemi věčného mládí. *(Pokud někoho zajímají podrobně mé důvody, zeptejte se mě osobně, prosím.)

V Generické jsem se nakonec setkal s Gwen, Editou a Jackem, Jenem a Strunou, Breonikou a pro mě novou Katrinou. Všem jsem sdělil svůj plán a společně jsme si pro jistotu ujasnili, co všechno znamená cesta do Země věčného mládí a průchod přes Zargonu. Zvláště Jan měl mnoho věcných připomínek a poznámek, co se Zargony týče.

A tak jsme vyrazili. Přes Orloj - úhelný kámen do zargonského Horologia. Tam nás vcelku rychle uvítal zargonský rytíř se znamek harfy, po které stékají kapky krve. Nebyl ale sám. S ním byl vysoký mladík, který se nám představil jako Mika. Údajně šel prostě spát a probudil se v Horologiu. Jelikož bylo dost očividné, že patří k nám (jen to sám nevěděl a nechtěl tomu moc uvěřit), tak jsme ho vzali s sebou.

Cesta ubíhala klidně. Mikovi jsme se snažili trochu vysvětlit, jak všechno okolo polobohů funguje. Potkali jsme dokonce Llewa, se kterým jsme si zahráli. Takovou souhru jsem v životě nezažil!

(Dále vypráví Gwen)

Jeli jsme na zargonských koních k jakémusi jezeru, kolem kterého ony bylinky měly růst, bylo nám ale řečeno, že jezero hlídá strážce. Kolem bylo mnoho polámaných a poškrábaných stromů a když jsme dojeli až na místo, z jezera se vynořila obrovská kočka. Shodou náhod jsem ale na tuto výpravu vzala zrcátko a tak jsem začala rozptylovat kočku házením prasátek - ostatní zatím natrhali bylinky a vydali se napřed. Mě potom Kovařík posadil k sobě na svého nejrychlejšího koně a ujížděli jsme jako o život. Pronásledující kočku se nám nakonec podařilo málem odradit, ale pak jsme se kvůli Paddymu objevili na pláních kolem Zargony a nebohého strážce jezera zabil zargonský rytíř. Zachránil tím ale život Mikovi a ten mu od té doby dluží službičku.

(Vyprávění dokončí Paddy)

V Zargoně jsme se moc nezdržovali. Byl jsem vděčný, že Miku dala dohromady Edita a koně Breonika, takže jsme mohli vrátit všechny koně v pořádku a Mika si neodnesl nějaké trvalé následky na těle. Vrátili jsme se všichni přes Orloj do Prahy, kde se nám zjevil Mikův otec Väinemöien, finský kouzelník a řezbář. Mika vypadal, že by potřeboval pořádného panáka. Tak jsem ho vzal rovnou do Deadly Mambo..

do_zeme_vecneho_mladi_na_bylinky_-_1.8.2017.txt · Poslední úprava: 2023/05/08 10:22 autor: 127.0.0.1