Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


gwen_skrivankova

Gwen Skřivánková

Hráč: Frá

NYX ID: ALRIKA

Vzhled

Středně vysoká dívčina, odhadem mezi pětadvaceti a třiceti. Má šedé oči a světlou pleť. Pod šátkem uvázaným na způsob hidžábu schovává po bradu dlouhé zlaté vlasy. Obléká si většinou džíny, podle počasí rolák, košili nebo halenku s dlouhým rukávem. Na podzim a v zimě přidává rádoby pirátský kabát. Nosí snubní prstýnek a kovový náramek s vyrytými notami (podobný nosí její manžel, ale noty se trochu liší). Na pravé dlani má drobné jizvičky, jako kdyby prudce chytila kaktus, na levé se jí zase táhne rovná jizva po noži. Kdyby náhodou někdy došlo na to, že bude oblečená méně než běžně, všude po dekoltu, ramenou, nadloktích, vnitřku stehen a některých jiných místech má jizvy po lidských zubech. Na zádech jizvy po řezech nožem a na pravé lopatce se jí vyjímá kulatá jizvička, která je poněkud propadlá, někdo jí tam nejspíš vyřízl kousek masa. Nemá žádné viditelné tetování.

Obecně známé informace

- rodič: Apollón, řecký pantheon

- bydliště: v malém domku u lesa kousek za Prahou v dosahu vlaků i autobusů spolu s Eulogem, Heriem synem Héry a případně kýmkoli, kdo by krátkodobě potřeboval ubytovat. Za souseda má Pavla Altýra a jeho manželku Pilu.

- studium/ práce: učí děti v hudební škole

- vztahy: Je vdaná za Euloga, muže vychovaného Epidaurskými dryádami. Je přísežná sestra Dany, Aničce dceři Airmed, Riicce a Petrovi dělá učitelku hudby. Je spojená slibem s jedním elfem.

- charakter: Většinu času je milá a chová se poměrně jemně. Snaží se pomáhat, zejména těm, kterým nikdo jiný nepomůže. Když dojde na její plány, umí ale být také neuvěřitelně odhodlaná, tvrdohlavá a horkokrevná. Velmi zarputile zastává heslo „Nejsme naši rodiče“ a svého vlastního otce ze srdce nenávidí.

- artefakty a magické předměty: Starořecká lyra, jejíž jedna struna je zlatá (struna je relik), vyřezávaná píšťalka, jedna dávka kouzelné masti (pro Marsya), požehnané maso namotané na proutek (pro Marsya), šaty barvy „nemrtvých světlušek“, snová květina, uklidňující list (Eulogův), sněžítko, jinovatkou pokryté peříčko, dvě slzy jantaru ze Sibaridy (jedna Eulogova), léčivá perla a lasturka od merfolků, kamínek od Kamehime. Také s sebou nosí obolos (drobná řecká měna) a jeden peníz od Paula.

- Tituly, přídomky a přezdívky: Lyra, kapitánka Šestihlavé saně, Slavičí zpěv, jedna z Nefritových osmi, Arcilumík

- zájmy a záliby: Ráda se toulá po lesích, zpívá, sbírá si písně do vlastního zpěvníku. Chodí na koncerty, ať už jako divák nebo jako vystupující. Má ráda děti a organizování různých akcí, ať už to je grilování na zahradě nebo velká rebelie proti Apollónovi.

Dovednosti

- domény: magic (hra na lyru), health (nadpřirozené ujištění „všechno bude v pořádku“)

- atributy: nadpřirozený sluch

- bojové dovednosti: střílí z luku, je schopná se bránit dýkou, hází zrcátkem prasátka do očí a nepřekáží

- mundánní dovednosti: plavba na moři s plachetnicí, má papíry na plavbu při pobřeží, pěkně zpívá, umí zapisovat noty, průměrně vaří, plave. Hraje na různé hudební nástroje - kromě lyry i na flétnu, příčnou flétnu, kytaru, harfu a kantele

- jazyky: domluví se česky, anglicky, německy, řecky a starořecky

Výpravy

Výpravy, kterých jsem se účastnila, seřazené od nejnovějších k nejstarším (protože už ztrácím přehled a chci to mít někde přehledně):

Jak to bylo s Šóšanou

Jak to bylo, je a bude s Marsyem

gwen_skrivankova.txt · Poslední úprava: 2023/10/20 09:24 autor: gwen