Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zal_boha_mina_-_4.8.2017

Žal boha Mina

Účastníci: Robin Svoboda, Gwen Skřivánková, Paddy Siodhachan O'Sullivan, Breonica dcera Miahova, Pavel-san syn Yamy, Šimon syn Kannon, Nela dcera Neit a Luna dcera Nut


Výpravu svolala Gwen, sraz jsme měli u Browna. Gwen vysvětlila, že chce jít snoblavbou za Minem, protože shání způsob jak znovuzrodit Šóšanu. Podle Gwen je to totiž způsob, jak ji vyvázat ze současného značně neutěšeného stavu. Probrali jsme s Brownem pár věcí ohledně výpravy - že se nás pokusí nasměrovat do snového Akhmimu, jednoho ze dvou měst, kde byl Min svého času uctíván. Pak jsme se spořádaně uložili ke spánku a vypili „čaj“.

Téměř okamžitě poté, co jsme se probrali na Snových pláních, jsme zahlédli padat „hvězdu“, která se po dopadu k našim nohám ukázala býti dívkou. Podle všeho nová SCIONka, která se představila jako Luna dcera Nut. Nebyla příliš sdílná, což se dalo pochopit, nejspíš jsme pro ni byli hodně divný sen, nicméně se nám jí podařilo přesvědčit, že nejrychleji se probudí, když půjde s námi.

Vyrazili jsme po cestě, nedaleko které jsme se objevili, a bez incidentů došli až k Minovu chrámu, který stál uprostřed trosek. Po chvíli marných snah boha zavolat s námi začala komunikovat bytost, která se představila jako vyslankyně Imentet. Po chvíli dohadovaní se se Gwen podařilo dohodnout cenu, za kterou nás vezme k Minovi. Gwen to stálo vlasy a vzpomínku na její návštěvu Egyptského podsvětí (pokud jste tam někdo byl s ní, možná by bylo fajn jí připomenout co se tam dělo. Poznámka Gwen: Šimon říkal, že tam šlo o nějakou otáčející se sošku a zachranování mrtvých egypťanů), Luna ještě přihodila ostříhané nehty (zpětně jsem se jí snažil vysvětlit, že takové věci by se neměly dávat lehkomyslně, těžko říct, jestli mě vzala vážně), načež nás vyslankyně odvedla za Minem do jeho zahrad.

S Minem vše proběhlo ve zdvořilém duchu, byl rád, že pomáháme jeho potomkům a nasměroval nás za alchymistou Zosimem. Vyslankyně nás zahradami vedla ven, ale ještě než jsme ze zahrad vyšli, dotkla se Breonika (s Minovým souhlasem a velmi zodpovědným přístupem) jedné palmy. Ošklivě jí to koplo, co přesně cítila nevím, ale trvalé následky žádné nemá.

Pak už jsme dorazili na hřbitov, kde nás vyslankyně nechala o samotě. Mrtvý Zosimos se objevil na Pavlovo zavolání a protože jsme šli od Mina, souhlasil, že nám předvede, jak se jeho varianta znovuzrození provádí, nicméně jednak potřeboval energii a druhak někoho, na kom to předvede. Energie byla vyřešená v celku jednoduše, Paddy a Šimon si nechali od Pavla pustit žilou a Pavel předal energii Zosimovi. Jako dobrovolník se přihlásila Gwen, s tím, že Šimon měl zaznamenávat postup, abychom ho mohli zopakovat.

Následovala samotná… ukázka. Detaily po mě nechtějte, v tu chvíli jsem byl regulérně v šoku, Šimon by měl mít celý postup. Jednoduše řečeno, Zosimos Gwen zabil a pak pomocí ohně a vody znovuzrodil (takže klid, žije!). Nakonec nám dal dva hliněné džbány s ohněm a vodou. Ty jsem si k sobě vzal já, bylo totiž řečeno, že pronést je ze snoplavby nebude úplně snadné. Když jsme se chtěli vydat zpátky, zabodl Pavel-san svůj relic do země a po chvíli se vyčerpaný zhroutil k zemi. Je nekromant, tudíž lze předpokládat, že nějakým způsobem komunikoval s rezidenty onoho hřbitova (Pozn. Robin: Dle mého názoru to bylo zcela zbytečné a potenciálně rizikové).

V tu chvíli jsem usoudil, že se chceme probudit co nejdříve a s pomocí svého talentu jsem nám našel nejkratší cestu za probuzením, nádobky jsem úspěšně pronesl. Nevím, jak ostatní, ale já jsem předal nádobky do opatrování Brownovi a téměř okamžitě jsem zase vytuhnul, závěrečné cestaření spolu s nádobkami mě solidně vycuclo.

zal_boha_mina_-_4.8.2017.txt · Poslední úprava: 2023/05/08 10:22 autor: 127.0.0.1