Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


yinovy_mec_v_klastere_hlubokych_vod_yangovy_mec_v_klastere_vysokeho_plamene_-_23.1.2016

Yinový meč v klášteře hlubokých vod, yangový meč v klášteře vysokého plamene

Účastníci: Paddy Siodhachan O'Sullivan; Petr Helsson Kroupa; Gwen Skřivánková; Atab Kolář, syn Nabua; Mi Nü-Chai, dcera Kuan-tiho; Aurora Black; Lóng-Zi; Teodor; Eliška, dcera Tapia; Paul Freeman; Riikka Studená; Katka, dcera Bastet; Breonika, dcera Miaha; Pavel Altýr Týrsson + Pila


Přišla mi SMSka o setkání polobohů u pana Browna, kam jsem se s pomocí Gwen dostavil. Tam nám Mi Nü-Chai sdělila svůj plán o získání meče. Už ta legenda byla zvláštní. Vaření hlavy se jen tak nevidí. Už ze zvědavosti jsem však souhlasil s účastí. Letěli jsme tedy do Číny.

Tam jsme zamířili rovnou do Hrobky Tří císařů, kde chtěla Mi Nü-Chai získat stopu k mečům. V hlavní síni jsme ale potkali 2 duchy. Nebo démony. Záleží asi na úhlu pohledu. Dívka Tisíc hedvábných vláken, ze které se vyklubal pavoučice prezentující Yin a Hladový tygr, který vypadal dost uboze a prezentoval Yang. Ani jeden nás nechtěl pustit dál, neboť se obávali o třetí nádobu s „polévkou“ (nejspíš vyvařenou hlavou - mňamka). Jenže jsme se přes ně nějak museli dostat. Tisíc hedvábných vláken se uchýlila do vedlejší místnosti, kam jsem ji s Aurorou a dalšími polobohy následoval.

Po krátké rozmluvě jsme se rozhodli pavoučici poskytnout kýžené požitky, abychom získali svolení na vstup do hrobky samotné. Darovali jsme tak trofeje, knihu a báseň. Hudba s tancem se trochu vymkla kontrole, když vznikla iluze příběhu o lovci a víle. Tisíc hedvábných vláken byla velice potěšena. Hladového tygra ukecali soudci-polobozi a tak jsme prošli do hrobky, kde Helsson vyvolal ducha. Ten poskytl kýžené informace o podstatě a výskytu mečů. Yangový meč, vhodný pro Mi Nü-Chai, je v klášteře Vysokého plamene. Yinový meč byl v klášteře Hlubokých vod. A času na jejich získání bylo málo.

Stáli jsme tedy před volbou. Získat pouze Yangový meč nebo se pokusit získat oba? Po chvíli dohadování jsme se rozhodli pro druhou variantu. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Já se vydal s Mi Nü-Chai do kláštera Vysokého plamene pro yangový meč.

Ke klášteru jsme dorazili před setměním. Výstup jsme však nechali na další den. V noci jsme viděli pohyb čehosi bílého a řadu ohňů nahoře v klášteře.

Druhý den jsme absolvovali výstup a zjistili jsme, že klášter osídlila Královská garda, jeden z klanů světa Wu-Lin. Královská garda, konkrétně první cvičitel Lu Ki-Ho, nás přijala vcelku v míru. Meč však odmítli vydat, protože jej podle císařského rozkazu musí hlídat. O případném vydání meče může rozhodnout pouze patriarcha Je Mo. Objednali jsme se tedy na audienci na další den ráno.

Zbytek dne jsme strávili prohlídkou kláštera. V noci jsme hlídkovali a objevili jsme podivně bledou dívku, která opravdu hodně skákala. Její přítomnost způsobila poplach. Na úprku však dívka upustila červenou svatební svíci. Skrz tu jsme ducha jménem Šiao Ling-Er přivolali a Lóng Zi ji přes mantry zkusil poslat dál. Dívka totiž byla strážcem meče a nedovolila by jej odnést. Mantry ji ale pouze odehnaly.

Audience u patriarchy přinesla určitou možnost meč získat. Jeho syn údajně ztratil část chi, životní energie, kvůli duchovi. Jak jsme ale zjistili, syn pouze simuloval a dívce chtěl pomoci. Dohodli jsme tedy, že ušijeme boudu. My ho „vyléčíme“ v očích jeho otce a umožníme tajnou svatbu včetně „naplnění“. Večer jsme tedy začali s „léčením“ a přivolali Šiao Ling-Er. S ní Mi Nü-Chai dohodla způsob kontaktování Mo Je, kovářky mečů, která posílala strážné duchy. Chlapce jsme ukázali zdravého, vrátili ho do pokoje k nevěstě a odešli. Patriarcha nám ukázal meč Gang-Jiang a umožnil ho odnést tím, že se chvíli „díval jinam“. Po získání zbraně jsme se urychleně odebrali k odchodu z kláštera a spojili se s ostatními.

Tehdy zavolala Mi Nü-Chai přes hřeben, který dostala od mrtvé nevěsty, Mo Je, omluvila se a požádala o svolení používat Yangový meč. Požehnání se jí dostalo. Yinový meč jsme se svolením Mo Je darovali Tenzan, dceři Kannon.

Po rozdělení - příběh druhé skupiny:

Riikka, Teodor, Breonika, Eliška, Paul, Altýr a Pila vyrazili to kláštera Hlubokých vod. Je to krásná členitá stavba a nad vchodem se jí třepotají standarty Roothless klanu. Řekli nám, že meč je ve věži a když je zbavíme toho, co v dané věži straší, tak můžeme o předání meče jednat. Přes den nás přepychově pohostili, měli jsme k dispozici pokoj a luxusní lázeň, ukázali nám klášter a večer nás čekala strašidelná věž. Přes den se do ní stejně nedalo přes pasti dostat.

Ve věži byl duch mrtvé dívky, která na nás nejprve začala ječet, ale když jsme ji slušně pozdravili, tak si byla ochotna povídat. Je dívkou z legendy o vzniku kláštera. Měla tu být v bezpečí, ale nepovedlo se a ona zemřela před svatbou. Prý ji paní Mo Je zaúkolovala hlídáním meče, ale byla se ochotna dohodnout. Bála se, že pokud „odejde jen tak a svobodná“ tak ji nečeká nic pěkného, takže jsme jí slíbili sehnat ženicha. Po krátké poradě jsme začali připravovat svatbu (věci, šatya tak měla připravené) a oddali Lin Yan s Altýrem jako jeho druhou manželku. Dívka nám předala hřeben na kontaktování paní Mo Je a nechala se poslat dál. Jednání se správcem kláštera pak už bylo relativně snadné a meč byl náš. Poprosili jsme o schválení i paní Mo Je a po shledání s druhou skupinou jsme meč předali Tenzan.

Nezapomenutelná hláška: Poté, co jsme udělali díru ve zdi, abychom mohli být všichni spolu a následně duch po odehnání mantrami způsobil vervál, někdo oznámil přibíhajícím strážím: „Byla tady a udělala díru do zdi!“

yinovy_mec_v_klastere_hlubokych_vod_yangovy_mec_v_klastere_vysokeho_plamene_-_23.1.2016.txt · Poslední úprava: 2023/05/08 10:22 autor: 127.0.0.1