Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


petr_helsson

Petr Helsson Kroupa

občas ale Gíslaug Heljardóttir, zkráceně Gísla

hráč: Olórin

NYX ID: IWOOLORIN

Vzhled

Výška 195cm, štíhlá sporovní postava, přinejmenším do půli zad dlouhé tmavohnědé vlasy a hnědé oči. Dříve nosil bradku, už dlouho (od ledna 2015) ale není chvíle, kdy by nebyl hladce oholen. Není to až tak výrazné, ale jednu polovinu obličeje má o něco světlejší, než druhou. Na druhé polovině má nad a pod okem výrazné tetování nějakých čínských znaků1). Civilní oblečení už před nějakým časem víceméně nastálo vyměnil za outfit historického šermíře - tenkou hnědou vlněnou tuniku, spodní tuniku, pevné polovysoké kožené boty, nohavice; na krku krom schovaného reliku ukazuje Thorovo kladivo a na rukou náramky a prsteny severského stylu. Na pravé paži nosí náramek z rudého zlata, zpodobňující ne zcela běžným severským stylem hada nebo snad draka. Další výrazný je splétaný stříbrný náramek s vplétanými křišťály. I v zimních měsících chodívá stále stejně, jako by mu to bylo jedno.

Obecně známé informace

- rodič: Hel (severský pantheon)

- bydliště: Praha; v klidné čtvrti nedaleko příbytků dalších scionů. Postarší domek se zahradou, který sdílí se svou ženou, mu hlídá pes rasy pouliční směska.

- studium/ práce: vystudoval Nordistiku na UK, dělá překlady

- vztahy: manželka Nífla Torgilsdóttir; o Ælfrídě mluví jako o sestřičce. Na hodiny zpěvu dochází ke Gwen; čilejší společenské kontakty udržuje s Týrssonem a jeho ženou, poslední dobou také s Editou a Jackem.

- charakter: rozvážný a přemýšlivý… dokud ho někdo nenaštve

- artefakty a magické předměty: kouzelnická hůl z větve kostěného stromu (lunární aspekt, za účelem předání zprávy dokáže vyvolat ptáčka kostliváčka)

- tituly, přídomky a přezdívky: Seveřani se musí mít čím „chvástat“, tudíž: Draugr-gröfinni forráðamaður (Strážce draugova hrobu); Ten, kdo hovoří s mrtvými; Stín zmrzlého stromu (v Číně); jeden z Nefritové osmy (v Číně); Merkt með fórnarblað (Poznamenaný obětním nožem); Jötunnsbáni (Zhoubce obrů); Král lovu z údolí Bóinny; Frelsari (Osvoboditel); Vampíruveidi (lovec upírů); Gullhönd (Zlatoruký); Hringirinn (Dárce prstenů); Morðingi trölla (Zabiják trollů); Drekannbáni (Drakobijce); Andstæðingur engla (Protivník andělů); Zloděj ostrovů; kterého ve Světě předchází Nehynoucí sláva

- zájmy a záliby: Historie staroseverské kultury, předení a jiné ruční práce

Dovednosti

- domény: death (nekromacie), ice

- atributy: odolnost vůči chladu, čarodějka - seiðr, svatý muž (kinda, ovládám jedinou mantru), not exactly animal affinity (hellhounds)

- bojové dovednosti: (nevyužívané) základy lukostřelby a šermu mečem a tesákem; delší zkušenost v boji s holí

- mundánní dovednosti: Ovládání sobího spřežení; řízení kočáru, plachetnice (na klidné vodě), jízda na koni

- jazyky: aktivně Čeština, Angličtina, Němčina, Španělština; pasivně Islandština, Norština, Staroseverština; občas také Řeč smrti

1)
Kdo umí čínsky: „Tento lump je zbojník a vrah a všech padouchů futrál“
petr_helsson.txt · Poslední úprava: 2023/05/08 10:22 autor: 127.0.0.1