Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


merman_na_trhu_dusi_-_29.3.2019

Mermanna Trhu duší, 29. 3.2019

Účastníci: Paul Freeman, Gwen Skřivánková, Teodor, Katka Tichá, Paddy Siodhachan O'Sullivan, Aelfrída, dcera Afrodítina, Katarína, dcera Lasirenn, Petr Vopička


Svolává Gwen Skřivánková.

Gwen všechny pozvala k sobě domů za Prahu. Teodor má lehce imigrantský odstín. Katarína dorazí pozdě, prý nemá moc dobrý orientační smysl. Gwen začíná.

Před nějakou dobou se setkala s agresivním satyrem, který by mohl být ozvěnou Marsyova šílenství. Tento problém je třeba řešit, totiž celou situaci s Marseem a to by mohlo vést k problémům, jelikož Apollón by se mohl cítit uražen pokud bychom se do této situace zapletli.

Proto potřebujeme požehnání od nějakého vyššího boha od Řeků. Hádes je nejlepší volba. Původní plán s tím že bychom podsvětí opravovali za pomocí hudby tak nějak padá protože by prý nefungoval. Musíme tedy nějaký kousek podsvětí sami najít a opravit. Gwen prý má známého elfa který by nám mohl pomoci s hledáním tohoto kousku. Musíme ale vymyslet co za to načež následuje velký zlý brainstorming. Kdyžtak řešíme Zargonu a jiná místa, Teodor si vzpomene na Trh duší, načež povoláváme Petra Vopičku aby nám poradil jak se tam dostat.

Petr Vopička nakupuje v oddělení pro pravé muže, totiž právě budoucí muže. A ochotně pomáhá s tvorbou chaosu plánů. Petr doporučuje návštěvu vodníka Lahváče nebo Loučeňský Dvůr. Shodneme se na tom že radši vodníka než Dvůr. Jdeme sehnat dobré Svijany a budeme lákat vodníka. Gwen ho úspěšně dostane ven na pivo na provázku. Pak mu dávám drobný tabáček na přivítanou. Pak se jde k věci. Trh bude večer v Plzni.

Balíme si saky paky, děláme své mojo a pak se slézáme. Petr nás stručně připravuje na trh, co čekat a co se dá prodat či koupit a za co. Pak vyrážíme. Cesta ok. Na místě jsou trhy. Jak tak procházíme pod krásně zdobeným obloukem, všimneme si hudebníků a vtom jsme jinde.

Co jsme potkali? Medvěda s medem (jeden jsem koupil za sušené maso) Obří šnek prodávající bylinky (léčení, a další) za čerstvé rostliny, vlasy či kůže, ideálně lidské (čichnutí zdarma) Muž prodávající hovězí a živá kráva (kriticky kontroluje sebeporcování) kterou porcuje, prý dodá sílu byka Modrovlasý muž s orientálními kalhoty a nahoře bez se sixpackem, prodává stužky, šátky, mašle a pouta (na krásu a na připoutání těch po kompletní toužíte) V černém hávu postava prodávající zrcadla nejrůznějšího druhu (jak kdo zemře, minulost, pravý naturel toho v odrazu, zrcadla jsou vlastní výroby, ale dají se i dělat na zakázku či z materiálu, je-li kompatibilní, preferuje stříbro)

Jsou tam i otroci. Prozatím je míjíme protože se do toho nemůžeme navážet aniž by došlo k následkům. Gwen zmiňuje že by také ráda sehnala něco co by mohlo proměnit měch zpět v kůži (Mareše). Padne pár návrhů jako matička Lemminkeinenová, duergaři či Eset a pak jdeme pátrat po cíli návštěvy trhu. Něco pro elfa co má aspekt nejspíš smrt nebo zásvětí - nemrtví mazlíčci, zpěvné ptactvo co neumírá nebo způsob jak nahrát například labutí píseň.

Vstupujeme do sekce s mazlíčky. Je tam skoro všechno. Mantikora, opice, žijící šutr, merman, ohnivý pták, kočky. Katarínu zaujme merman. Diskutujeme nad tím koho či co chceme koupit. Diskutujeme nad morálkou a cenou. Tady se naše názory sice částečně rozcházejí, nicméně se po dlouhé době shodneme nad tím, že slečna v džínách (jedna z otrokyň) je chudák a chceme ji dostat ven. Jdeme vyjednávat cenu. Nakonec nás slečna Mary z Irska stojí zlaté pero od Paddyho, můj super tabák a Gweninu dovednost přivolat déšť spolu s konkrétní písní která ten déšť přivolává.

Teo zatím vyřešil labutí píseň, sehnal skleněnou labuť s mlhou uvnitř, která by měla splnit Gwenino očekávání. Katarína si trvá na tom, že musí zachránit mermana, protože ho prý sebrali a pro Katarínu je důležité jej zachránit. Vopička organizuje další diskuzi na téma co je pro nás důležité a co hodlá Katarína udělat. Nakonec jde Katarína vyjednávat. Mermen je odkoupen za část jater, kůži s tetováním a krev od Paddyho a Katky. Zkoušíme se dostat domů a po mém neúspěšném pokusu nás pryč vede Teo. Pak, v našem světě nakládáme káď a řešíme mermana a Mary.

Merman se jmenuje Voda proudící u dna kolem kamení. Mary je doručena domů a tím jsme zakončili tuto výpravu.

merman_na_trhu_dusi_-_29.3.2019.txt · Poslední úprava: 2023/05/08 10:22 autor: 127.0.0.1