Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


jak_to_bylo_s_marsyem

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
jak_to_bylo_s_marsyem [2020/08/19 23:08] – vytvořeno gwenjak_to_bylo_s_marsyem [2023/05/08 10:22] (aktuální) – upraveno mimo DokuWiki 127.0.0.1
Řádek 8: Řádek 8:
 Jak jsem se k celému tomuhle problému dostala už sepsal [[petr_helsson|Petr Helsson]] v samostatném článku [[po_stopach_polskych_satanistu_-_18.6.2016|TADY]], takže jenom citace ze začátku a pak rychlé shrnutí: Petr Vopička se s námi podělil o příběh o tom, jak ho kdysi přijel přepadnout gang polských satanistů. Dle rudých očí, nadlidské síly a rychlosti byli patrně posedlí nějakými démony. A tak jsme 18.6.2016 vyrazili na hřbitov v Noteckém pralese, kde se ti satanisti scházeli, a našli tam trhlinu do jakéhosi pekla, odkud na nás vyskákali tři démoni připomínající satyry stažené z kůže. Když jsme se jich úspěšně zbavili a vrátili se do Prahy, pan Brown nám potvrdil teorii, že mají co dočinění s Marsyem – satyrem, který prohrál souboj ve hře s Apollónem a byl za to stažený z kůže. Marsyas totiž nezemřel, ale nejspíš se nějak dostal právě do jednoho z pekel a tam zdémonovatěl. Tohle byly produkty jeho šílenství, rozhodně je jich víc, nevíme ale, kolik. Kromě toho pan Brown dodal že onen souboj nevznikl na popud Marsya, jak se traduje, ale Apollón ho vyprovokoval, aby se zbavil konkurence.  Jak jsem se k celému tomuhle problému dostala už sepsal [[petr_helsson|Petr Helsson]] v samostatném článku [[po_stopach_polskych_satanistu_-_18.6.2016|TADY]], takže jenom citace ze začátku a pak rychlé shrnutí: Petr Vopička se s námi podělil o příběh o tom, jak ho kdysi přijel přepadnout gang polských satanistů. Dle rudých očí, nadlidské síly a rychlosti byli patrně posedlí nějakými démony. A tak jsme 18.6.2016 vyrazili na hřbitov v Noteckém pralese, kde se ti satanisti scházeli, a našli tam trhlinu do jakéhosi pekla, odkud na nás vyskákali tři démoni připomínající satyry stažené z kůže. Když jsme se jich úspěšně zbavili a vrátili se do Prahy, pan Brown nám potvrdil teorii, že mají co dočinění s Marsyem – satyrem, který prohrál souboj ve hře s Apollónem a byl za to stažený z kůže. Marsyas totiž nezemřel, ale nejspíš se nějak dostal právě do jednoho z pekel a tam zdémonovatěl. Tohle byly produkty jeho šílenství, rozhodně je jich víc, nevíme ale, kolik. Kromě toho pan Brown dodal že onen souboj nevznikl na popud Marsya, jak se traduje, ale Apollón ho vyprovokoval, aby se zbavil konkurence. 
  
-Protože to je v podstatě Apollónův průser, tak jsem se rozhodla vzít si za úkol to vyřešit. A protože jsem hrdým členem lumík týmu, rozhodla jsem se, že to vyřeším poněkud jinak, než by si můj otec představoval - místo, abych přišla na způsob, jak všechny satyry včetně Marsya pobít, pracuju na způsobu, jak Marsya vysvobodit z onoho pekla a vrátit mu příčetnost. S trochou štěstí by nám on poté mohl poradit, jak se zbavit svých šílených výtvorů nějak hromadně. Má to ovšem pár háčků a tím největším je právě Apollón. Zaprvé na něj budu hrabat špínu, zadruhé budu svými činy zpochybňovat ty jeho. A ještě k tomu zrovna já, jeho vlastní krev! Jak asi všichni tušíme, Apollón patří k těm obzvláště ješitným a horkokrevným bohům, tudíž je potřeba si na něj dávat trochu pozor. V současné době jsou už výpravy na záchranu Marsya oficiálně zaštítěné Hádem (více dále v článku), přesto je ale potřeba počítat s tím, že pokud se někdo účastnil těchto výprav, neměl by v budoucnosti moc chodit za Apollónem a něco po něm chtít. +Protože to je v podstatě Apollónův průser, tak jsem se rozhodla vzít si za úkol to vyřešit. A protože jsem hrdým členem lumík týmu, rozhodla jsem se, že to vyřeším poněkud jinak, než by si můj otec představoval - místo, abych přišla na způsob, jak všechny satyry včetně Marsya pobít, pracuju na způsobu, jak Marsya vysvobodit z onoho pekla a vrátit mu příčetnost. S trochou štěstí by nám on poté mohl poradit, jak se zbavit svých šílených výtvorů nějak hromadně. Má to ovšem pár háčků a jedním z těch větších je právě Apollón. Zaprvé na něj budu hrabat špínu, zadruhé budu svými činy zpochybňovat ty jeho. A ještě k tomu zrovna já, jeho vlastní krev! Jak asi všichni tušíme, Apollón patří k těm obzvláště ješitným a horkokrevným bohům, tudíž je potřeba si na něj dávat trochu pozor. V současné době jsou už výpravy na záchranu Marsya oficiálně zaštítěné Hádem (více dále v článku), přesto je ale potřeba počítat s tím, že pokud se někdo účastnil těchto výprav, neměl by v budoucnosti moc chodit za Apollónem a něco po něm chtít. 
  
 ====Helénova věštba - 28.9.2018==== ====Helénova věštba - 28.9.2018====
Řádek 22: Řádek 22:
 O studny se starají tři synové Victora Flandrina (něco o něm: kdysi byl součástí Divokého honu, nejspíš je nějakou formou nadpřirozeného vlkodava. Vystřídal množství lidských manželek, má spoustu synů, neví se o žádných dcerách. Se syny se špatně snáší a má dlouhodobou vendetu s vlkodlaky. Jeho synové se poznají podle zlatých zrnek v jednom oku) – Michael, Rafael a Gabriel. Zrovna tyhle tři Flandrin neměl s lidskou ženou, občas se objevují jako tři psi, černý, bílý a zlatavý.  O studny se starají tři synové Victora Flandrina (něco o něm: kdysi byl součástí Divokého honu, nejspíš je nějakou formou nadpřirozeného vlkodava. Vystřídal množství lidských manželek, má spoustu synů, neví se o žádných dcerách. Se syny se špatně snáší a má dlouhodobou vendetu s vlkodlaky. Jeho synové se poznají podle zlatých zrnek v jednom oku) – Michael, Rafael a Gabriel. Zrovna tyhle tři Flandrin neměl s lidskou ženou, občas se objevují jako tři psi, černý, bílý a zlatavý. 
  
-Jak jsem naplánovala, tak se i stalo, v podstatě podmínkou, aby nás pánové ke studnám pustili, bylo, že si necháme věštit něco, co bude prospěšné, přinese to nějaké dobro někomu jinému než nám. Na hladině jedné ze studen se objevil obraz Marsya schouleného na vulkanické hmotě, od něj se táhly šlachy a maso, jako kdyby tam byl prorostlý. Kovařík říkal, že na něm přímo žádný titánský vliv nevidí, ale že už Marsyas není sám sebou.+Jak jsem naplánovala, tak se i stalo, v podstatě podmínkou, aby nás pánové ke studnám pustili, bylo, že si necháme věštit něco, co bude prospěšné, přinese to nějaké dobro někomu jinému než nám. Na hladině jedné ze studen se objevil obraz Marsya schouleného na vulkanické hmotě, od něj se táhly šlachy a maso, jako kdyby tam byl prorostlý. Kovařík říkal, že na něm přímo žádný titánský vliv nevidí, ale že už Marsyas není sám sebou. V ten okamžik jsme to vzali jako dobrou zprávu a zelenou pro náš plán - až později (viz Táhneme k Hádu) se ukázalo, že jsme situaci interpretovali špatně. Marsyas je pod vlivem titána šílenství, Zagrea, Kovařík ho pouze nejspíše nebyl schopný odhalit nebo identifikovat (ať už proto, že to nejde, nebo že nevěděl, po čem se dívat, to nevím).
  
 ====Trh duší - 29.3.2019==== ====Trh duší - 29.3.2019====
Řádek 32: Řádek 32:
  
 ====Beaivino požehnání - 17.08.2019==== ====Beaivino požehnání - 17.08.2019====
-[[beaivino_pozehnani_-_17.08.2019|TADY]] si můžete přečíst zápis od [[riikka|Riikky]]. Původně jsme měli vyrážet do Země věčného mládí pro kus Hádu, ale díky nepřízni osudu se na poslední chvíli rozpadlo složení scionů, které bylo potřeba ke zdárnému zvládnutí tohoto úkolu, tudíž jsem zaimprovizovala, sestavila novou skupinku a vyrazila rozjet první část zpříčetňování Marsya dřív, než budeme mít Hádovo zastřešení. Jít získávat Marsyovu kůži by byl velmi riskantní a špatný nápad, ale protože mi bylo řečeno, že samotné navrácení kůže nebude stačit, vydali jsme se hledat jiný způsob, který pomáhá s léčením mentálních problémů a mohl by jeho vyléčení podpořit. Popravdě mě docela překvapilo, že jsme se dobrali jenom k jednomu božstvu, které by pod sebou mělo uzdravování psychiky. Tím byla sámská bohyně Beaivi, kterou jsme se rozhodli vyhledat. (pokračování íště)+[[beaivino_pozehnani_-_17.08.2019|TADY]] si můžete přečíst zápis od [[riikka|Riikky]]. Původně jsme měli vyrážet do Země věčného mládí pro kus Hádu, ale díky nepřízni osudu se na poslední chvíli rozpadlo složení scionů, které bylo potřeba ke zdárnému zvládnutí tohoto úkolu, tudíž jsem zaimprovizovala, sestavila novou skupinku a vyrazila rozjet první část zpříčetňování Marsya dřív, než budeme mít Hádovo zastřešení. Jít získávat Marsyovu kůži by byl velmi riskantní a špatný nápad, ale protože mi bylo řečeno, že samotné navrácení kůže nebude stačit, vydali jsme se hledat jiný způsob, který pomáhá s léčením mentálních problémů a mohl by jeho vyléčení podpořit. Popravdě mě docela překvapilo, že jsme se dobrali jenom k jednomu božstvu, které by pod sebou mělo uzdravování psychiky. Tím byla sámská bohyně Beaivi, kterou jsme se rozhodli vyhledat. S pomocí Järven dcery Ilmarinenovi jsme provedli rituál, abychom bohyni ivolali a ta opravdu přišla a pomohla nám. Výměnou za to jsme pro ni pak ještě získávali zpět relik po jejím zesnulém scionovi.
  
 ====Táhneme k Hádu - 11.10.2019==== ====Táhneme k Hádu - 11.10.2019====
  
-(bude doplněno)+Tuto výpravu už sepsal [[petr_helsson|Petr Helsson]] [[tahnete_k_hadu_-_11.10.2019|ZDE]], proto opět jenom zběžně: vydali jsme se konečně pro ostrov. Po příjezdu do Země věčného mládí jsme se ještě zastavili na nesouvisející návštěvě, pak jsme zamířili na Rubínové pobřeží. 
  
 ====Dvojí diplomatická mise - 31.7.2020==== ====Dvojí diplomatická mise - 31.7.2020====
  
 (bude doplněno) (bude doplněno)
jak_to_bylo_s_marsyem.1597871336.txt.gz · Poslední úprava: 2023/05/08 10:18 (upraveno mimo DokuWiki)